1. Sarsa “Motyle i ćmy”

  reż. Marcin Lachowicz
  zdj. Marcin Zalewski, Aleksandra Śmigielska, Radosław Raczkowiski
  prod. Maciej Ubrańczyk
  w ramach kampanii Ibis. Tu mieszka muzyka
  AccorHotels, 2018

  Muzyka wybrzmiewa we wnętrzach hoteli z rodziny Ibis na całym świecie i w różny sposób, zapewniając gościom nowe, ciekawe doświadczenia. W życie właśnie wszedł projekt kameralnych koncertów, podczas których nieznani, lecz obiecujący twórcy muzyczni prezentują swoją twórczość na scenie w hotelach marki Ibis. Istnieją pokoje inspirowane muzyką, a w hotelowych przestrzeniach wspólnych goście mogą spróbować swoich sił jako DJ’e i sami wybierać odtwarzane utwory dzięki systemowi Jukebox by Deezer.

 2. „Mosty Wolontariatu”

  reż. Marcin Lachowicz
  zdj. Marcin Lachowicz, Aleksandra Śmigielska
  Polski Zespół Humanitarny, 2017

  Projekt „Mosty Wolontariatu” to jedna z wielu aktywności zainicjowanych przez Polski Zespół Humanitarny i Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej (Ukraina). Celem wspólnego działania było wsparcie rozwoju wolontariatu w obu organizacjach i nawiązanie współpracy pomiędzy młodymi ludźmi z Polski i Ukrainy przy okazji tworzenia dwóch międzynarodowych projektów wolontariatu. Dodatkowo, realizacja projektu pomogła we wzajemnym poznawaniu się Polaków i Ukraińców oraz przełamywaniu stereotypów.

 3. „Kolekcjoner”

  reż. Paweł Matyja
  zdj. Marcin Lachowicz
  dla programu Telekurier
  TVP Regionalna, 2015

  Zapewne żaden kolekcjoner swojego zbieractwa, nawet niepotrzebnych przedmiotów, specjalnie tłumaczyć nie musi. Jednak, gdy są to tony odpadów, po których grasują szczury i pleni się robactwo, to jest już poważny problem. Problem, który zatruwa życie sąsiadom kolekcjonera śmieci. Urzędnicy rozkładają ręce i mówią "Niewiele można zrobić". Innego zdania są za to prawnicy...

 4. „Schodołaz”

  reż. Barbara Jendrzejczyk
  zdj. Marcin Lachowicz
  dla programu Magazyn Reporterów
  TVP Katowice, 2015

  W Siemianowicach Śląskich skradziono urządzenie, dzięki któremu 25-letni Kamil mógł poruszać się po schodach. Schodołaz umożliwiał mu opuszczenie mieszkania. Teraz kilkadziesiąt schodów stało się dla niego przeszkodą niemal nie do pokonania. Jedyną możliwością kontaktu jest dla niego radio, którego jest pasjonatem.

 5. „Mamy dużo wolnych miejsc”

  reż. Barbara Jendrzejczyk
  zdj. Marcin Lachowicz
  dla programu Reporter Polski
  TVP2, 2014

  Mikołaj od kilku lat spędza Wigilię nietypowo, bo nie tylko w gronie rodzinnym, ale i w otoczeniu ludzi samotnych. Inspiracją stali się znajomi, którzy dotychczas zasiadali przy pustym stole i ten problem im bardzo doskwierał. Na pierwszej takiej Wigilii pojawiły się 3 osoby, w ubiegłym roku na Wigilię organizowaną przez Mikołaja przyszło ponad 1200 osób!

 6. „Trucizna z importu”

  reż. Szymon Oślizło
  zdj. Marcin Lachowicz
  dla programu Telekurier
  TVP Regionalna, 2014

  Do Dąbrowy Górniczej płynie ponad 70 ton szkodliwych pestycydów, Ta toksyczna przesyłka płynie do Polski z Salwadoru, bo w Ameryce Środkowej nie ma odpowiednich instalacji by takie śmieci zutylizować. Zgodę wydał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, jednak, mimo zapewnień, że spalanie toksyn będzie bezpieczne, mieszkańcy boją się o zanieczyszczane powietrze i choroby.


it's time to create
some sections